اعطای جایزه تجاری سازی به فروش شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد

تاریخ : 1393/06/09

تعداد بازدید : 1030

0 امتیاز از 0 رای

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور دکتر ستاری از اعطای جایزه تجاری سازی به شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد با امکاناتی که دارد می‌تواند عاملیت صندوق نوآوری و شکوفایی را داشته باشد.

دکتر سورنا ستاری، در بازدید از پارک فناوری پردیس، سرمایه راه اندازی این پارک را ۴۰ میلیارد تومان ذکر کرد

 معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه از پژوهشکده‌های دولتی نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود چون این پژوهش‌ها منجر به نتیجه گیری نخواهد شد، اظهار داشت: بسیاری از دانشگاه‌های خارج از کشور ۷۰ درصد درآمد‌هایشان از طریق تکنولوژی و ارتباط با صنعت است و دانشگاه باید خودش درآمد زایی داشته باشد.

وی اعطای جایزه ۵ درصدی تجاری سازی برای دانشگاه‌ها را در راستای تشویق مراکز آموزشی به ارتباط با صنعت دانست و ادامه داد: این طرح در دانشگاه آزاد هم عملیاتی می‌شود و بر اساس این الگو به میزان ۵ درصد از فروشی که شرکت دانش بنیان زیر مجموعه دانشگاه آزاد فروش داشته باشند از دولت بودجه دریافت می‌کنند.

ستاری با تاکید بر اینکه تامین ۱۲ درصد از درآمد دانشگاه آزاداسلامی از طریق تاسیس شرکت‌های دانش بنیان را هدفگذاری درستی دانست و خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با امکانات گسترده‌ای که دارد می‌تواند عاملیت صندوق نوآوری و شکوفایی را داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو و یک سرمایه بزرگ برای کشور است و ما آمادگی همکاری کامل در یک الگوی مناسب با این مجموعه دانشگاهی را داریم.

http://snn.ir/detail/News/349471/75

نظر شما