برپایی پاویون محصولات هایتک توسط کریدور صادرات با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری - 27 تا 30 بهمن‌ماه سال جاری در بغداد

تاریخ : 1393/10/24

تعداد بازدید : 893

0 امتیاز از 0 رای

نظر به اهمیت بازار آن کشور و لزوم حضور شرکتهای دانش‌بنیان توانمند کریدور صادرات محصولات دانش‌بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به برپایی پاویون محصولات هایتک در نمایشگاه مذکور می‌نماید. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با درک این مهم و بمنظور تسهیل حضور شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه، از حضور شرکت ها در نمایشگاه به شکل پاویون حمایت به عمل می‌آورد. این حمایت تمامی هزینه‌های ساخت غرفه و اجاره فضای نمایشگاهی را در برگرفته و لذا شرکت های دارای تاییدیه دانش‌بنیان از پرداخت هزینه های ساخت غرفه و اجاره فضای غرفه در پاویون هایتک معاف هستند.

نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در بغداد در زمینه‌های پزشکی و تجهیزات پزشکی؛ نفت و گاز؛ آب و برق؛ مصالح ساختمانی؛ خدمات فنی مهندسی در 27-30 بهمن ماه سال جاری در شهر بغداد اجرا می‌گردد. این نمایشگاه با هدف توسعه صادرات محصولات ساخت ایران به کشور عراق و با برنامه‌ریزی سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاهی ایران صورت گرفته است. در همین راستا و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، جناب آقای مهندس جهانگیری، معاون اول ریاست جمهوری و جناب آقای مهندس نعمت زاده، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه نیز جهت رایزنی و برپایی هرچه بهتر در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. همچنین قرار است توافقاتی با وزیر بهداشت عراق و سایر مقامات ارشد عراقی بمنظور اختصاص منابع و اعتبارات از طرف دولت عراق برای خرید محصولات عرضه شده در نمایشگاه صورت پذیرد. نظر به اهمیت بازار آن کشور و لزوم حضور شرکتهای دانش‌بنیان توانمند کریدور صادرات محصولات دانش‌بنیان با حمایت  معاونت علمی و فناوری  ریاست جمهوری اقدام به برپایی پاویون محصولات هایتک در نمایشگاه مذکور می‌نماید.

این نمایشگاه فرصت بسیار منحصربفردی جهت بازاریابی و معرفی محصولات ایرانی به تجار و فعالان اقتصادی کشور عراق بوده و عموم بخش‌های اقتصادی فعال در حوزه‌های نفت و گاز ، تجهیزات پزشکی و خدمات فنی مهندسی حضور گسترده‌ای را در این نمایشگاه تدارک دیده‌اند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با درک این مهم و بمنظور تسهیل حضور شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه، از حضور شرکت ها در نمایشگاه به شکل پاویون حمایت به عمل می‌آورد. این حمایت تمامی هزینه‌های ساخت غرفه و اجاره فضای نمایشگاهی را در برگرفته و لذا شرکت های دارای تاییدیه دانش‌بنیان از پرداخت هزینه های ساخت غرفه و اجاره فضای غرفه در پاویون هایتک معاف هستند.

بر مبنای برنامه ریزی های صورت گرفته توسط کریدور صادرات، حدود 15 شرکت در دانش بنیان پاویون هایتک به معرفی محصولات و خدمات خود خواهند نمود که این شرکت ها از حوزه های مختلفی نظیر هوافضا؛ تجهیزات آزمایشگاه؛ تجهیزات پزشکی؛ محصولات و تجهیزات نانوفناوری؛ دارو و داروهای گیاهی انتخاب گردیده است. لازم بذکر است فرآیند انتخاب شرکت‌های دانش‌بنیان شامل معرفی شرکت‌های دانش‌‌بنیان از طریق ستادهای مربوطه به کریدور بوده و فرآیندهای هماهنگی؛ اجرا و انتخاب توسط کریدور صادرات صورت گرفته است.

برخی از اطلاعات مربوط به این نمایشگاه بشرح ذیل به آگاهی می‌رساند:
محل برگزاری نمایشگاه: سایت رسمی نمایشگاهی شهر بغداد
زمان : ۲۷ لغایت ۳۰ بهمن ماه سال جاری
هزینه‌ها و میزان حمایت کریدور: 5.5000.000 ریال برای هر متر مربع اجاره غرفه که بر مبنای حمایت‌های معاونت علمی، این هزینه به همراه هزینه‌های  غرفه‌سازی در غالب پاویون محصولات دانش‌بنیان از طریق کریدور صادرات پرداخت می‌گردد. همچنین حمل و نقل تجهیزات و بارنمایشگاهی از طریق شرکت سهامی نمایشگاهی ایران صورت گرفته و هزینه‌ای برای شرکت‌های دانش بنیان در بر ندارد.

 

کریدور صادرات از شرکت‌های بازرگانی فعال ایرانی حاضر در عراق جهت بازدید و همکاری با کریدور دعوت به عمل می‌آورد.

 

 

با احترام

کریدور صادرات

نظر شما