سومین نشست هم‌اندیشی شرکت‌های دارای گواهینامه نانو مقیاس برگزار شد

تاریخ : 1395/02/22

تعداد بازدید : 577

5 امتیاز از 3 رای

سومین نشست هم‌اندیشی شرکت‌های فعال در حوزه فناوری نانو دارای گواهینامه نانومقیاس با هدف معرفی برنامه‌ها و حمایت‌های موسسه خدمات فناوری تا بازار و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در راستای تعامل بیشتر شرکت‌ها با کارشناسان ستاد نانو برگزار گردید.

در این جلسه نمایندگان ۹ شرکت که از بهمن ماه ۱۳۹۴ تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۵ موفق به دریافت گواهینامه نانومقیاس برای محصولاتشان شده بودند، حضور داشتند و گواهینامه‌های خود را دریافت کردند؛ ۴ محصول شرکت زیست ابزار پژوهان، شرکت فرانو زیست رسانش ایلیا و صنایع لاستیک فرا پیشتاز هونام شرکت‌هایی بودند گه گواهینامه نانو مقیاس را برای محصولات خود دریافت کردند و به سایر شرکت‌ها گواهینامه‌های آزمایشی اعطا شد.
در ابتدای این نشست دکتر افشاری، مدیر عامل موسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانیان (کریدور) به تشریح اهداف و مطالب در نظر گرفته شده برای این نشست پرداختند و افزودند: «مهم‌ترین هدف از این جلسه، معرفی خدمات، بحث‌های حمایتی ستاد در راستای بهبود محصولات، تجاری‌سازی، رسوخ فناوری در صنایع و کمک به حل مشکلات و چالش‌های شرکت‌ها در این موارد است.»
در ابتدای این نشست دکتر افشاری، مدیر عامل موسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانیان (کریدور) به تشریح اهداف و مطالب در نظر گرفته شده برای این نشست پرداختند و افزودند: مهم‌ترین هدف از این جلسه، معرفی خدمات، بحث‌های حمایتی ستاد در راستای بهبود محصولات، تجاری‌سازی، رسوخ فناوری در صنایع و کمک به حل مشکلات و چالش‌های شرکت‌ها در این موارد است.
در ادامه دکتر اسدی فرد مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد نانو با اشاره به اجرای سند ده ساله دوم نانو از ابتدای سال ۱۳۹۵ فرمودند: در حال حاضر بلوغ نسبی در حوزه نانو شکل گرفته و فعالیت شرکت‌های نانویی باید به سمت تجاری‌سازی پیش رود که در این راه واحد تجاری‌‎سازی کریدور خدمات فناوری و کارگروه صنعت و بازار ستاد نانو می‌توانند خدمات متفاوتی را در زمینه توسعه بازار به شرکت‌های نانویی ارائه دهند.
پس از آن آقای گودرزی از کار‌شناسان بخش خدمات تجاری‌سازی کریدور خدمات فناوری به ارایه گزارشی در مورد حمایت‌های کریدور خدمات فناوری تا بازار از شرکت‌های نانویی و دانش بنیان پرداخت و گفت: کاهش زمان تجاری‌سازی محصولات شرکت‌ها و افزایش نرخ موفقیت آن‌ها در بازار، رویکرد اصلی کریدور است و در این راستا با معرفی کار‌شناسان خبره در حوزه‌های تخصصی و ارائه امکانات مورد نیاز شرکت‌های مورد تایید را در دستیابی به این اهداف کمک می‌کند.
در ادامه این نشست آقای مهندس نجیمی دبیر کارگروه صنعت و بازار نیز به ارائه گزارشی از خدمات این کارگروه به شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ پشتیبان در هریک از حوزه‌های کارگروه برای شرکت‌ها وجود دارد تا شرکت‌ها بدانند در ستاد با چه کسی در ارتباط باشند.
وی افزود: محصولاتی که موفق به دریافت گواهینامه نانو مقیاس می‌شود در چهار سطح فناوری، محصول، توسعه خط تولید و توسعه بازار طبقه‌بندی می‌شوند و متناسب با سطحی که هریک از محصولات در آن قراردارد، از خدمات ستاد بهره‌مند خواهند شد.
در ادامه این جلسه مهندس ایجادی از کارگروه سرمایه انسانی ستاد نانو به راه‌اندازی بخش کاریابی در ستاد نانو اشاره کرد و گفت: در این بخش شرکت‌های حوزه فناوری نانو می‌توانند فرصت‌های شغلی حوزه نانو را در سایت بارگذاری کنند و کارجویان با مراجعه به سایت از این فرصت‌ها استفاده کنند و شرکت‌هایی نانویی هم با استفاده از این سایت، نیروهای مورد نیاز خود را جذب کنند.
در ادامه این نشست به پرسش‌های شرکت کنندگان در زمینه نحوه دریافت خدمات و چگونگی حمایت‌ها پاسخ داده شد و زمینه همکاری موثر ستاد و کریدور با شرکت‌ها فراهم گردید.
جهت مشاهده تصاویر مربوط به این نشست اینجا کلیک نمایید.
نظر شما