حمایت 25 هزار دلاری کریدور صادرات از کارگزاران تجاری برون مرزی

تاریخ : 1395/09/30

تعداد بازدید : 180

0 امتیاز از 0 رای

کریدور صادرات از واسطه ها و کارگزاران تجاری برون مرزی به میزان 5 درصد ارزش صادراتی محصول دانش بنیان صادرشده توسط آنها حمایت می کند.

کریدور صادرات از واسطه ها و کارگزاران تجاری برون مرزی به میزان 5 درصد ارزش صادراتی محصول دانش بنیان صادرشده توسط آنها حمایت می کند.

به گزارش روابط عمومی کریدور خدمات فناوری، صادرات محصولات دانش بنیان با فناوری بالا نیازمند صرف وقت بیشتر و پیگیری مداومی در بازار هدف است و استفاده از ظرفیت کارگزاران تجاری برون مرزی و بین المللی آشنا با فناوری می تواندبه صادرات محصولات دانش بنیان کمک کند اما در برخی موارد واسطه های صادراتی بدلیل ریسک بالای صادرات محصولات دانش بنیان و نبود فضای اعتماد بین شرکت و واسطه صادراتی تمایلی به حضور در صادرات دانش بنیان ها ندارند.

کریدور صادرات به منظور فعالسازی ظرفیت استفاده از واسطه های تجاری موجود در ایران و سایر کشورها و افزایش انگیزه این واسطه ها به صادرات محصولات دانش بنیان ، حمایت از آنها را در دستور کار خود قرار داد .

واسطه های صادراتی و تجاری معرفی و بازاریابی محصولات در کشور مقصد، مذاکره با خریدار در خصوص تامین و تحویل کالا و همراهی با شرکت دانش بنیان در خصوص انعقاد قرار داد و حصول نتیجه را برعهده دارند و کریدور صادرات از هزینه های واسطه های تجاری به منظور فروش خارجی محصولات دانش بنیان به میزان 5 درصد ارزش صادراتی محصول تا سقف 25 هزار دلار در سال حمایت می کند.

بنا بر این گزارش حمایت از واسطه های صادراتی در راستای صادرات محصولات دانش بنیان بدون صادرات و یا با میزان صادرات کمتر از یک میلیون دلار صورت می گیرد و در مورد محصولات با سابقه صادراتی قبلی بالاتر از یک میلیون دلار اجرایی نمی باشد .

میزان حمایت کریدور از واسطه پس از صادرات موفق و بر مبنای مستندات ارایه شده محاسبه و اختصاص می یابد.

 

نظر شما