در راستای حمایت از شرکتهای دانش بنیان طرح جامع تجاری سازی علم به زودی به مجلس ارایه می شود

تاریخ : 1395/10/11

تعداد بازدید : 205

0 امتیاز از 0 رای

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ارایه بسته طرح جامع به روزرسانی و تجاری سازی علم به مجلس در آینده نزدیک خبر داد.

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اقدامات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مورد شرکت های دانش بنیان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امروز و پس از گذشت حدود چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی، ایران به رتبه پانزدهم تولید علم در جهان و رتبه نخست منطقه دست یافته و اینک زمان استفاده از این دانش برای تجاری سازی علم، خلق ثروت و افزایش رفاه جامعه است.

 وی ارتقای ظرفیت اقتصاد دانش بنیان را از مقوله های پیش بینی شده در برنامه ششم عنوان کرد و گفت: در حال حاضر کمیته تخصصی اقتصاد دانش بنیان در کمیسیون اقتصادی مجلس راه اندازی شده و نیازمند تدوین قانون و اصلاح آیین نامه هاست.

 رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: بزودی و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تدوین قانون این مهم در قالب طرح و یک بسته جامع برای بروز رسانی و تجاری سازی علم انجام می شود و در آینده خبرهای خوبی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان در راه خواهد بود.

 وی ادامه داد: سال گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس جوایز صادراتی برای شرکت های دانش بنیان به صورت ویژه دیده شد و در بودجه 96 نیز این احکام را تکرار خواهیم کرد که ظرفیت خوبی برای شرکت های دانش بنیان بوجود خواهد آورد.

پور ابراهیمی خاطرنشان کرد: مجلس و کمیسیون اقتصادی، تمام قد برای ارتقا و توانمندی شرکت های دانش بنیان در حوزه بازار سرمایه عمل خواهد کرد،زیرا نگاه تخصصی برپایه شرکت های دانش بنیان نقطه عطفی در بازار سرمایه کشور است.

 منبع: ایرنا

نظر شما