نهاوندیان : رویکرد محیط کسب و کار برای شرکتهای دانش بنیان در برنامه ششم تسهیل می شود

تاریخ : 1395/12/22

تعداد بازدید : 335

0 امتیاز از 0 رای

رئیس دفتر رئیس جمهورگفت: امیدواریم در برنامه ششم با کاهش مقررات زائد رویکرد تسهیل محیط کسب و کار را برای فعالان در شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم.

 


رئیس دفتر رئیس جمهورگفت: امیدواریم در برنامه ششم با کاهش مقررات زائد رویکرد تسهیل محیط کسب و کار را برای فعالان در شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم.

دکتر محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور گفت:از آغاز کار دولت یازدهم مصوبه قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان آغازشده و انجام اقدامات جدی برای شرکتهای دانش بنیان همواره مورد توجه رییس جمهور بوده است  و  علیرغم مشکلات دولت در حیطه منابع، سقوط قیمت نفت، ادامه شرایط تحریمی در سال ۹۴ و ... عزم جدی در راستای کمک به شرکت های دانش بنیان وجود دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به لزوم تسریع در حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: در راستای حمایت از شرکتهای دانش بنیان پنجره واحد برای ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان به وجود آمد.

نهاوندیان با بیان اینکه باید در ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان دقت لازم در کنار سرعت بیشتر مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: انواع و اقسام امتیازها و مشوق ها از سوی دولت برای شرکت های دانش بنیان به تصویب رسید و نتیجه داد بطوریکه اکثر آنها به مرحله تجاری سازی رسیده  و وارد بازار شده اند.

وی با تاکید بر اینکه باید دانشگاه ها نیز در یک زنجیره هماهنگ با شرکت های دانش بنیان به فعالیت بپردازند، ادامه داد: عزم دولت به توسعه اقتصادی کشور است و تاکید بر اقتصاد دانش بنیان دارد اما این بدان معنا نیست که به زیرساخت ها توجه نکنیم.

نهاوندیان شرکت های دانش بنیان را قلب تپنده و موتور رشد کشور عنوان کرد و افزود:

دولت در رابطه با شرکت های دانش بنیان نگاه پیشران دارد و شرکت های دانش بنیان می توانند برای به کارگیری ذهن های جوان مورد توجه قرار گیرد.

وی حمایت از شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها و ... را مهم دانست و گفت: باید همه واحدهای ذیربط با یکدیگر هماهنگ باشند تا شرکت های دانش بنیان بتوانند به صورت هدفمند محصولات خود را به تولید برسانند؛ دانشگاه ها، صنعت، نهادهای توسعه ای، بانک ها، موسسات مالی سازمان مالیاتی و ... باید در این راستا با یکدیگر هماهنگ باشند.

وی با تاکید بر اینکه این کار در معاونت علمی با جدیت تمام دنبال می شود، اظهار داشت: نگاه دولت در برنامه ششم در نظر گرفتن همین اولویت هاست که امیدواریم با کاهش مقررات زائد رویکرد تسهیل محیط کسب و کار را برای فعالان در شرکت های دانش بنیان به خوبی مورد پیگیری قرار دهیم.

نهاوندیان با تاکید بر اینکه از شرکت های دانش بنیان حمایت خواهیم کرد، اظهار داشت:اکنون فارغ التحصیلان بیکار در کشور زیاد هستند. امیدواریم از شرکت های دانش بنیان این پیام به فارغ التحصیلان داده شود که آنها را به سمت خود بکشاند.

منبع: مهر

 

نظر شما