التراسونیک هموژنایزر

نام تجاری کالا التراسونیک هموژنایزر
نام محصول التراسونیک هموژنایزر
طبقه بندی محصول تجهیزات/ساخت و تولید
نام شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر
سطح تولید صنعتی
کاتالوگ کالا دریافت

تصاویر کالا

  • ویژگی ها
  • کاربردها
  • دسته بندی و نگهداری
  • کارایی
  • مشخصات
دستگاه اولتراسونیک هموژنایزر ساخت شرکت ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) کاملا بومی و با توجه به نیازهای مراکز پژوهشی کشور و با قطعات الکترونیک موجود در بازار ایران طراحی و ساخته شده است. این دستگاه دارای توانی معادل 400 وات با پروب تیتانیومی است. فرکانس کار آن حدود kHz24 است که مشابه فرکانس اکثر دستگاه های موجود در بازار برای کاربردهای مشابه است. دستگاه امکانات تنظیم توان خروجی، تنظیم زمان پالس و تایمر را دارد. فرکانس تشدید دستگاه بصورت لحظه به لحظه با سیگنال فیدبک تنظیم می شود لذا تغییرات اندک محیط و شرایطی مختلفی که پروب در آن قرار می گیرد باعث خارج شدن آن از فرکانس تشدید نمی شود. 
سنتز انواع نانو ساختارها از جمله گرافن، پوشش دهی سطوح با ذرات نانومتری، پراکنده سازی ذرات نانو، سونو شیمی، سونو الکتروشیمی، کراکینگ، افزایش بازدهی کاتالیست ها، تصفیه و پالایش فاضلاب، تولید عصاره و مواد موثره گیاهی، اختلال در مخمرها، باکتری ها، سلول های گیاهی، بافت همراه نرم و سخت، مواد نوکلئیک، تهیه عصاره سلولی، آماده سازی و جداسازی آنزیم، استخراج DNAو یا هدف آماده سازی لیپوزوم تکه تکه شده، تولید آنتی ژن و بسیاری کاربردهای دیگر.
دستگاه التراسونیک هموژنایزر قابلیت تنظیم زمان، توان و کارکرد پالسی و پیوسته را دارد. توان دستگاه در ۱۰ مرحله از ۴۰ تا ۴۰۰ وات قابل تنظیم است و کارکرد پالسی دستگاه از ۱. ۰ تا ۹. ۰ ثانیه قابل تنظیم می‌باشد. دستگاه دارای پروب تیتانیومی با قطر نوک ۷ میلی متر است و قابلیت هموژن کردن تا حجم ۴ لیتر را دارد. برای استفاده از دستگاه ابتدا تمام کابل‌های دستگاه را متصل نمایید، پروب را درون محلول قرار داده و سپس دستگاه را روشن نمایید. محلول مورد استفاده باید روان باشد تا التراسونیک بتواند انرژی صوت را به تمام محلول منتقل نماید.
از این دستگاه می توان برای تولید سریعتر و بهینه تر انواع مختلفی از نانوذرات و نانوساختارها استفاده نمود.
محفظه عایق صوتی دستگاه می‌تواند امواج فراصوتی را تا ۷۵dB جذب نماید و از اثرات امواج التراسونیک بر محیط بکاهد.