از تعهد ارزی صادرات و روش های رفع آن چه می دانید؟

باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان با همکاری دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان سازمان توسعه و تجارت ایران، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی قوانین و مقررات رفع تعهد ارزی می کند.

صادرات محصول برابر با ورود ارز به کشور است و به همین دلیل نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور دارد. مساله ای که در این حوزه مطرح است، عدم ورود ارز، محصول صادر شده در سال های اخیر است. به همین دلیل مساله ی رفع تعهدات ارزی یکی از مسائل مهمی است که از سال 97 مطرح شده است. در همین راستا بانک مرکزی اقدام به ایجاد یک دستورالعمل جهت بازگشت ارز حاصل از صادرات نموده است. این دستور العمل با هدف بازگشت ارز به چرخه تولید کشور تصویب شده و به موجب آن فعالیت صادرکنندگان مورد بررسی قرار می گیرد. طی این دستورالعمل آن دسته از صادرکنندگانی که تعهدات ارزی خود را رفع نکنند، نمی توانند از معافیت های مالیاتی برخوردار شوند.

کارگاه آموزشی قوانین و مقررات رفع تعهد ارزی

جهت آشنایی هرچه بیشتر صادرکنندگان با قوانین و مقررات تعهد ارزی، سازمان توسعه تجارت با همکاری باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی قوانین و مقررات رفع تعهد ارزی می کند. در این کارگاه، شرکت های دانش بنیان صادراتی با قوانین، مقررات و بخشنامه های تعهدات ارزی آشنا می شوند.

همچنین روش های بازگشت ارز، حل چالش های تعهد ارزی و مشکلات اختصاصی شرکت ها در هر حوزه از صنعت مورد بحث قرار می گیرد. سرفصل­های اصلی این کارگاه به شرح زیر است:

  1. تشریح آئین نامه اجرایی تبصره (6) بند (ح) ماده (2) مکرر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز
  2. تبیین مصوبات عمومی کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات
  3. پاسخ به پرسش­های صادرات کنندگان

زمان و محل برگزاری کارگاه آموزشی قوانین و مقررات رفع تعهد ارزی

کارگاه آموزشی قوانین و مقررات رفع تعهد ارزی، یکشنبه 8 مردادماه 1402 ساعت 9-12 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. متقاضیان حضور در این کارگاه می توانند جهت ثبت نام به آدرس زیر مراجعه کنند:

https://b2n.ir/x16794

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید:

021-63103334

صفحه اصلی
ورود