جلسات B2B، گام نخست معاملات بین المللی شرکت های ایرانی

جلسات B2B یکی از بخش های مهم نمایشگاه های بین المللی است. در این جلسات شرکت ها با نیازها و دستاوردهای یکدیگر آشنا می شوند و روی نقاط اشتراک همکاری با یکدیگر تمرکز دارند. B2B ها در تمام نمایشگاه ها، پاویون ها و اعزام های تجاری، یکی از تارگت های اصلی کریدور فناوری تا بازار برای تسهیل روند صادرات شرکت ها بوده است.

در همین راستا کریدور فناوری تا بازار همواره در نمایشگاه های بین المللی سعی در برگزاری جلسات B2B داشته است. این جلسات با برنامه ریزی قبلی، متناظریابی و تحقیق روی بازار هدف برای شرکت های ایرانی شخصی سازی می شود. به این معنا که پیش از برگزاری نمایشگاه دفاتر صادراتی کریدور فناوری تا بازار در کشورهای مختلف به مطالعه بازار هدف شرکت های ایرانی می پردازند. سپس مشتریان هدف محصولات و دستاوردهای شرکت های ایرانی را میابند و برای برگزاری جلسات B2B هماهنگی های لازم را به عمل می آورند.

متناظریابی و برگزاری جلسات B2B هدفمند برای شرکت های ایرانی یکی از نقاط عطف همکاری با کریدور است. بسیاری از شرکت ها با شروع این جلسات و سپس پیگیری های مستمر از طریق دفاتر صادارتی قرارداد و تفاهم نامه با تجار دیگر کشورها امضا کرده اند. این گام نخست برای شروع صادرات و ورود به عرصه تجارت بین الملل است.

جلسات B2B کریدور فناوری تا بازار در نمایشگاه اکسپو

در نمایشگاه ایران اکسپو2023 هم دفاتر صادراتی ایران فعال بوده و جلسات متعددی برای تجار مهمان و شرکت های ایرانی برگزار کردند. جلسات B2B که خانه نوآوری و فناوری ایران در چین برای شرکت ها تدارک دیده بود در سالن IHIT نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد. 50 شرکت ایرانی در این جلسان با 28 تاجر چینی مذاکره کردند و محصولات خود را ارائه دادند.

در این جلسه جناب آقای سید مجتبی قدمگاهی معاونت توسعه کسب و کار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ابتدا در مورد خدمات معاونت علمی، فناوری و دانش بنیان رئیس جمهور توضیح دادند. سپس جناب آقای دلیری سرپرست دفتر شرق آسیا و اقیانوسیه به معرفی خدمات سازمان توسعه تجارت با هدف  تسهیل روند صادرات پرداختند. در ادامه جناب آقای کرمی رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری ها نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی وفناوری و جناب آقای امیر قربانعلی مدیر خانه نوآوری و فناوری ایران در چین در مورد CIHIT و خدمات آن برای شرکت های چینی و ایرانی صحبت کردند.

صفحه اصلی
ورود