اعطای لوح تقدیر به شرکت دانش بنیان فناوران نانومقیاس

حائز رتبه پنج ستاره در باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان

لوح تقدیر پنج ستاره باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان به شرکت فناوران نانو مقیاس توسط خانم راضیه کهنسال مدیر باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان اعطا شد.

بالندگی اقتصاد دانش بنیان و نقش آفرینی آن به عنوان یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی مستلزم راهیابی شرکت های دانش بنیان به بازارهای بین المللی است. امروز، رقابت با دیگر بازیگران صادرات در دنیا به خصوص در عرصه فناوری های پیشرفته، یکی از مهم ترین نقش های شرکت های دانش بنیان است. در همین راستا باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان اقدام به حمایت از این شرکت ها در جهت پیشرفت صادرات می کند.

گردهمایی باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان

اسفندماه 1401 با برگزاری گردهمایی باشگاه، از 80 شرکت دانش بنیان صادراتی توسط معاون علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری تقدیر به عمل آمد. در این رویداد بیش از 300 شرکت صادراتی دانش بنیان حضور داشتند. شرکت های باشگاه با احتساب امتیازهای فنی در پنج گروه قرار می گیرند. جهت آشنایی بیشتر با این فرآیند ارزیابی و گروه بندی شرکت ها، اینجا را بخوانید.

یکی از شش شرکت پنج ستاره ی باشگاه صادرات، شرکت فناوران نانومقیاس است. این شرکت امروز 25 تیرماه لوح تقدیر خود را از مدیر باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان دریافت کرد. آقای مهندس نادری مدیرعامل مجموعه ی فناوران نانومقیاس، در مورد فعالیت شرکت خود گفت:

بیشترین تمرکز شرکت فناوران نانومقیاس بر روی توسعه دستگاه الکتروریسی است. این شرکت در سال گذشته به 7 کشور  ایتالیا، انگلستان، آلمان، مصر، تایلند، مالزی و عراق صادرات داشته است. ما در تلاشیم با روش های مناسب میزان صادرات خود را افزایش دهند.

مهندس نادری در مورد مشکلات و چالش های پیش روی صادرات محصولات فناوران نانومقیاس گفت:

بیشترین مشکلات ما مربوط به رفع تعهد ارزی، مالیات‌های سنگین و هزینه‌های بالای حمل و نقل است. ایشان پیشنهاد دادند با توجه به ارزش صادرات محصولات دانش بنیان برای کشور، مسائل مربوط به رفع تعهد ارزی برای این دسته از محصولات تسهیل شوند تا شرکت ها مجبور نشوند به روش های نادرست برای صادرات محصولات خود روی بیاورند.

در این جلسه خانم راضیه کهنسال، مدیر باشگاه شرکت های دانش بنیان صادراتی گفت:

باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان درصدد برگزاری گردهمایی های مستمر و جلسات انفرادی با شرکت های مختلف است تا دائما مشکلات شرکت ها را رصد و برای رفع آنها تلاش کند. کهنسال افزود: شرکت های دانش بنیان پتانسیل و ظرفیت خوبی برای صادرات دارند و امیدواریم با کاهش موانع موجود و افزایش حمایت ها، بتوانیم شاهد توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان در آینده نزدیک باشیم.

صفحه اصلی
ورود