تار و پود نانوالیاف ایرانی در نمایشگاه واردات چین

شرکت دانش بنیان فناوران نانومقیاس دستاوردهای خود را در حوزه الکتروریسی و نانوالیاف در نمایشگاه واردات چین، به نمایش می گذارد.

درباره شرکت فناوران نانومقیاس

شرکت دانش بنیان فناوران نانومقیاس در سال 83 با هدف توسعه فناوری های مرتبط با نانوالیاف و کاربردهای آن آغاز به کار کرد. نانوالیاف ها، الیاف مصنوعی هستند که هزار برابر از تار موی انسان نازک ترند. این مواد درواقع، نانومواد تک بعدی هستند که به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد، کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف دارند. نانوالیاف از طریق روشی به نام الکتروریسی تولید می شوند. در روش الکتروریسی ابتدا پلیمرهای قابل حل در دمای محیط وارد دستگاه می شوند و پس از اضافه شدن مواد دیگر، از یک نازل باریک با قطرهای داخلی متفاوت پمپ می شود. در روش الکتروریسی از میدان الکتریکی استفاده می شود و یکی از رایج ترین روش های تولید نانوالیاف است. سادگی، سرعت، کارایی و قیمت پایین سه رمز موفقیت روش الکتروریسی نسبت به دیگر روش هاست.

فناوران نانومقیاس به دستیابی به تکنولوژی الکتروریسی توانسته نانوالیاف با درجه کیفی بالا تولید کند. همچنین این شرکت محصولات دیگری در ارتباط با همین حوزه صنعتی ساخته که در ادامه می خوانید.

از کاربردهای نانوالیاف در صنعت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در تولید و ذخیره انرژی
 2. در تصفیه آب و پاکسازی محیط زیست
 3. در مهندسی پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی

محصولات شرکت فناوران نانومقیاس

این شرکت دستگاه های الکتروریسی در مقیاس آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی طراحی و تولید می کند. سیستم های الکتروریسی مذاب، گریز از مرکز و دمشی با تجهیزات جانبی مختلف، از دیگر تجهیزات این شرکت است.

دستگاه های تولید شده با برند FNM (فناوران نانومقیاس) در تحقیق و توسعه انواع نانوالیاف های سرامیکی، پلیمری و کامپوزیتی کاربرد دارد و از لحاظ کیفی و قیمتی کاملا با نمونه های بین المللی خود رقابت می کند.

شرکت فناوران نانومقیاس محصولی سبک و کوچک با نام منبع تامین ولتاژ بالا تولید می کند که برای رفع نیازهای آزمایشگاهی و صنعتی مناسب است. این محصول با وزن حدودی 5-7 کیلوگرم ( در دو نوع) توان 35-50 تولید می کند.

از کاربردهای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • الکتروریسی
 • الکتروفورز مویینه
 • تست خازن
 • تست CRT
 • لیزرهای الکترون آزاد
 • تقویت کننده های نوری
 • و …

دیگر محصول شرکت FNM پمپ های سرنگی است.پمپ های سرنگی فناوران نانومقیاس برای کاربردهای زیر طراحی شده است:

 • تزریق مقادیر دقیق سیالات در صنایع الکتروریسی،
 • کالیبراسیون تزریق در اسپکترومتر جرمی یا محفظه واکنش،
 • تزریق طولانی مدت دارو به حیوانات
 • کاربردهای تزریق عمومی

فناوران نانومقیاس همچنین تجهیزات جانبی الکتروریسی شامل کالکتورهای استوانه ای، دیسکی، سیمی، مندلر و ترریسی تولید می کند.

استاندادرها و مجوزهای شرکت فناوران نانومقیاس

فناوران نانومقیاس تاکنون توانسته تمام استانداردها و گواهینامه های لازم برای صادرات محصولات خود را از مراجع معتبر بین المللی دریافت کند. حمایت های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در راستای تسهیل دریافت این مجوزها به شرکت های دانش بنیان اعطا می شود. میزان حمایت از دریافت مجوزهای بین المللی 70% و تا سقف 300 میلیون تومان است. متقاضیان دریافت این حمایت می توانند با بخش استانداردها و مجوزهای کریدور فناوری تا بازار تماس حاصل نمایند:

02163103107

راه اندازی خط تولید در چین

شرکت فناوران نانومقیاس خط تولید محصولات خود را در کشور چین با حمایت های مرکز تجاری ایران چین راه اندازی کرده است.

بازار نانوالیاف در جهان

باتوجه به پیش بینی های انجام شده، بازار نانوالیاف به زودی با رشد 25 درصدی از رقم 7238 میلیون دلار عبور می کند. این درحالی است که این بازار در سال 2009 حجمی در حدود 5079 میلیون دلار داشته و در سال 2017 رقم 343 میلیون دلار را تجربه کرده است. این ارقام نشان دهنده ی رشد خوب و البته سریع این بازار در سالهای اخیر است. فناوران نانومقیاس با انتخاب درست برای ورود به بازار نانومواد، فعالیت خود را روی این مواد متمرکز کرده است. این شرکت تاکنون محصولات خود را به کشورهای مختلفی صادر کرده و امید است با حضور در نمایشگاه CIIE و گسترش شبکه مشتریان خود، به موفقیت های بیشتری دست یابد.

صفحه اصلی
ورود