بازدید وزیر صمت از خانه نوآوری و فناوری ایران در سوریه IHIT

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به سوریه از خانه نوآوری و فناوری جمهوری اسلامی ایران IHIT در دمشق بازدید کرد.

 

سفر وزیر صمت به سوریه به همراه هیئت دولتی همراه در روز سه شنبه تاریخ 9 آذر 1400

سفر سه روزه رییس وزیر صنعت، معدن و تجارت به دمشق در رسانه های سوریه بازتاب گسترده ای داشته است.

همچنین وزیر صمت با وزیر اقتصاد و تجارت خارجی این کشور دیدار کرد، و پس از برگزاری کمیته تجاری بین دو کشور صورت‌جلسه همکاری‌های تجاری ایران و سوریه به امضای طرفین رسید.

وزیر صمت به همراه چند تن از نمایندگان دستگاه‌های دولتی در حوزه صنعتی و تجاری همچنین تعدادی از شرکت‌های بخش خصوصی در زمینه‌های سرمایه گذاری و صدور خدمات فنی و مهندسی به سوریه سفر کرده بود، در نشست فرصت‌های سرمایه گذاری سوریه با حضور فعالان اقتصادی و تجاری دو کشور شرکت کرد.دیداری هم با تجار ایرانی مقیم در سوریه داشتند و درباره مانع‌ها و دست‌اندازهای کاری با هم به بحث و گفت و گو پرداختند.

دیدار وزیر صمت با نخست وزیر سوریه، بازدید از مرکز تجاری ایران و مرکز فناوری و نو آوری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، بازدید از شهر صنعتی ادرا به ویژه پروژه خودروسازی مشترک بین ایران و سوریه، شرکت ایران خودرو و شرکت خودروسازی سوری به نام سیانکو و همچنین بازدید از کارخانه شیشه کاوه در این شهرک صنعتی از دیگر برنامه های وزیر صمت در این سفر بود.

فاطمی امین در این سفر در همایش فرصتهای تجاری بین ایران و سوریه که با حضور شرکت های ایرانی مشارکت کننده در نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران و طرف های سوری در محل اتاق بازرگانی دمشق برگزار شد، حضور یافت.

وزیر صمت که به همراه ۷۰ تن از نمایندگان دستگاه های دولتی در حوزه صنعتی و تجاری و همچنین حدود ۳۰ شرکت بخش خصوصی در زمینه های سرمایه گزاری و صدور خدمات فنی و مهندسی به سوریه سفر کرده بود، در نشست فرصت‌های سرمایه گذاری سوریه با حضور فعالان اقتصادی و تجاری دو کشور شرکت کرد.

خاطرنشان می‌سازد، در سفر وزیر صمت به سوریه چهار سند همکاری شامل صورتجلسه کمیته تجاری بین ایران و سوریه، صورتجلسه کمیته صنعتی دو کشور و دو سند همکاری های استاندارد نیز به امضای طرفین رسید.

 

 

 

نظرات

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha
اطلاعات خبر
تاریخ خبر ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
تعداد بازدید خبر ۷۲۹
تعداد رای : ۱