تسهیلات سربازی کارکنان شرکت‌های دانش‌بنیان

تعداد موضوعات خدمت : ۴
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان به منظور پشتیبانی از فعالیت‌های تخصصی دانش‌آموختگان برترِدانشگاهی که به فعالیت‌های فنّاورانه اشتغال دارند، تسهیلات نظام وظیفۀ تخصصی را برای افراد فعال در شرکت‌های دانش بنیان، شرکت های مستقر در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در نظر گرفت که به سه شکل انجام پروژه جایگزین خدمت در دستگاههای دفاعی و دولتی، امریه در شرکت دانش بنیان و انجام پروژه در شرکت دانش بنیان می باشد.
 • اطلاعات بیشتر

  امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان

  دانش بنیان
  نخبگان فناور در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای لازم می‌توانند به‌عنوان انجام خدمت نظام‌وظیفه، به‌عنوان مامور (امریه) در طول مدت خدمت، در یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت نمایند.

  فرد متقاضی در سامانه Sina.bmn.ir ثبت‌نام و پس از احراز امتیاز لازم، به شرکت تخصیص خواهد یافت.

 • اطلاعات بیشتر

  پروژه جایگزین خدمت در دستگاه‌های دفاعی و دولتی

  دانش بنیان
  افراد کلیدی فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و شرکت‌های معرفی‌شده از سوی شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار، صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه، پس از انجام پروژه تحقیقاتی به سفارش یکی از بخش‌های دولتی یا دفاعی، کارت پایان خدمت دریافت می¬کنند.

  فرد متقاضی در سامانه Sina.bmn.ir ثبت‌نام نموده و پس از احراز امتیاز لازم، به بنیاد نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می‌شود.

 • اطلاعات بیشتر

  پروژه جایگزین خدمت در شرکت‌های همکار دفاعی

  دانش بنیان
  افراد کلیدی فعال در شرکت‌های همکار دفاعی (عضو مرکز سمتا؛ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح)، می‌توانند بر روی پروژه مرتبط در شرکت خود فعالیت و کارت پایان خدمت دریافت کنند.

  فرد متقاضی در سامانه Sina.bmn.ir ثبت‌نام و پس از احراز امتیاز لازم، به مرکز نخبگان و استعداد های برتر نیروهای مسلح معرفی می‌شود.

 • اطلاعات بیشتر

  پروژه جایگزین خدمت در شرکت‌های دانش‌بنیان

  دانش بنیان
  نخبگان فناور در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای لازم می‌توانند به‌عنوان انجام پروژه جایگزین خدمت در شرکت های دانش بنیان دوره خدمت نظام‌وظیفه خود را، مشتمل‌بر «دوره آموزش نظامی» و «اجرای طرحی پژوهشی، فنّاورانه در شرکت دانش بنیان»، طی کرده وکارت پایان خدمت دریافت کنند.

  فرد متقاضی در سامانه Sina.bmn.ir ثبت‌نام و پس از احراز امتیاز لازم و تایید مدارک، به مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح معرفی شده و پس از آن پروژه خود را در شرکت دانش بنیان تعریف می‌نماید.