بازار تجهیزات پزشکی هند، دارای سریع ترین رشد بین بازارهای نوظهور

هند با 1.4 میلیارد نفر جمعیت، یکی از پرجمعیت ترین و مستعدترین کشورهای جهان، برای سرمایه گذاری و صادرات است. این کشور دارای بزرگ ترین بازار خرده فروشی در جهان و حائز رتبه سوم در تولید ناخالص ملی GDP است. شیب تند رشد شاخص GDP در هند طی سالهای اخیر، توجه بسیاری از سرمایه گذاران در جهان را به خود جلب کرده است. رقم واردات 570 میلیاردی برای هندوستان، نشان می دهد، این سرمایه گذاران محل مناسبی برای توسعه بازار خود یافته اند و این بازار غول پیکر، حقیقتا تشنه ی واردات از دیگر کشورهاست.

وضعیت امروز بازار تجهیزات پزشکی در هندوستان

هند صاحب چهارمین بازار بزرگ تجهیزات پزشکی در آسیا است. از این حیث هند پس از ژاپن، چین و کره جنوبی ایستاده است و بین 20 بازار برتر جهان حضور دارد. به این ترتیب عنوان سریع ترین رشد در میان بازارهای نوظهور به بازار تجهیزات پزشکی هند تعلق دارد.

ارزش صنعت بهداشت در این کشور حدود 84 میلیارد دلار است و بازار تجهیزات پزشکی، بیش از 12 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است. این عدد تقریبا 1.5% از بازار جهانی در این حوزه را تشکیل می دهد. پیش بینی می شود این بازار در سال 2030 به حدود 50 میلیارد دلار افزایش یابد.

مشوق های دولتی هند برای سرمایه گذاری

دولت هند مشوق های مختلفی در جهت رونق بازار این کشور، برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است. برخی از این مشوق ها به شرح زیر است:

  • سرمایه گذاری خارجی به میزان 100% سهام شرکت مجاز است.
  • ایجاد مناطق اقتصادی جدید با رویکردهای باز (معافیت های مالیاتی، کاهش هزینه ها و …)
  • پذیرفتن و اجرای قوانین مربوط به مالکیت فکری
  • کاهش تعرفه های واردات
  • وجود انجمن های ترویج صنعتی

بازیگران حوزه تجهیزات پزشکی هند

حدود 750 تا 800 تولیدکننده داخلی تجهیزات پزشکی در هند با میانگین سرمایه گذاری 2.3 تا 2.7 میلیون دلار و متوسط گردش مالی 6.2 تا 6.9 میلیون دلار وجود دارد. همچنین هند بیشتر تجهیزات پزشکی خود را از کشورهای ژاپن، چین و ایالات متحده وارد می کند با توجه به این موضوع که هند بزرگترین وارد کننده تجهیزات پزشکی در جهان است، شرکت های ایرانی فعال در این حوزه نیز می توانند برای صادرات به این کشور اقدام کنند.

افزایش چاقی و عوامل خطرساز حاصل از سبک زندگی و ضریب نفوذ کم بیمه سلامت از جمله مشکلاتی هستند که موردتوجه مسئولان بخش بهداشت و درمان کشور هند است. از این رو شرکت های فعال در این حوزه ها می توانند شانس خود را برای حضور و رشد در این بازار امتحان کنند.

مسیر ورود به بازار تجهیزات پزشکی و بهداشت هند

مرکز تجاری ایران در هند با ارائه خدمات صادرات شامل متناظریابی و بازاریابی، برگزاری جلسات B2B، ارسال نمونه محصول، خدمات مالی و گمرکی، لجستیک و … مسیر صادرات به هند را برای شرکت های ایرانی تسهیل می کند. این مرکز با 5سال سابقه فعالیت در حوزه صادرات و یک شریک بومی قوی در کشور هند یکی از بهترین گزینه های ورود به بازار هندوستان است. جهت ارتباط با این مرکز می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

02163103361