ثبت درخواست‌ حمایت صادراتی منطبق با آیین‌نامه صادراتی صرفا از طریق سامانه bizservices

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری اعلام کرد: با مصوبه معاونت توسعه کسب و کار این مرکز از تاریخ 09/02/1402 دریافت حمایت های صادراتی منطبق با دستورالعمل‌های آیین‌نامه صادراتی، صرفا از طریق سامانه bizservices.ir پذیرفته خواهد شد. لذا، از تمامی شرکت‌ها و افراد حقیقی و حقوقی درخواست می‌گردد برای اخذ حمایت‌های آیین‌نامه‌ای مستقیماً به این مرکز نامه‌نگاری ننموده و از سامانه اعلام شده اقدام نمایند. درغیر اینصورت پاسخی دریافت نخواهند نمود.

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری از 11 خدمت صادراتی قابل ارائه به شرکت های دانش بنیان حمایت می کند. این خدمات فقط از طریق سامانه بیزسرویسز یا سایت کریدور صادرات قابل ثبت است. حمایت ها از این خدمات بین 20% تا 70% است و شرکت هایی که شرایط لازم را کسب کنند می توانند از این حمایت ها بهره مند شوند. خدمات مختلف صادراتی که به شرکت های دانش بنیان از طریق مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ارائه می شود شامل موارد زیر است:

 1. منتورینگ و مشاوره صادرات
 2. آموزش های بازرگانی و صادرات
 3. تهیه ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی تبلیغات بین المللی
 4. تهیه گزارش تحقیق بازار و بازاریابی بین المللی
 5. اخذ گواهینامه ها و مجوزهای بین المللی محصولی
 6. ثبت محصولات، داروها و علائم تجاری
 7. حضور مستقل در نمایشگاه های خارجی
 8. پاویون ایران در نمایشگاه های خارجی
 9. اعزام و پذیرش هیئت های تجاری
 10. حضور در مناقصات بین المللی دانش بنیان
 11. ارسال نمونه محصول

   بعضی از خدمات ذکر شده به دو صورت صادراتی و غیرصادراتی دز سامانه بیزسرویسز وجود دارد که فقط بخش صادراتی آنها شامل حمایت های مرکز تعاملات می شود. هریک از این خدمات دارای بخش های فرعی نیز هستند که برای اطلاع از آن ها می توانید به سامانه bizservices.ir یا سایت کریدور صادرات tesc.ir مراجعه کنید.

شرکت های دانش بنیان صادراتی در صورتی تاییدیه دریافت حمایت ها را می گیرند که در گروه توانمند یا برتر صادراتی سیستم ارزیابی آمادگی صادرات (ERA)  بوده یا جزء شرکت های 4 و 5 ستاره باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان قرار گیرند. تخصیص حمایت به شرکت‌های 3 ستاره بصورت موردی و با تایید کریدور توسعه صادرات امکان‌پذیر می‌باشد.

   ثبت‌نام ارزیابی آمادگی صادراتی برای تعیین نقاط ضعف و قوت شرکت ها در حوزه صادرات به صورت انلاین و از طریق era.tesc.ir انجام می شود. در مرحله بعدی شرکت مورد ارزیابی سازمانی و ساختاری، توانمندی های بازرگانی بین المللی و … قرار می گیرد. در نهایت شرکت هایی که در سطوح بالای صادراتی قرار می گیرند مورد حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری برای دریافت حمایت ها قرار می گیرند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر (کریدور صادرات) تماس بگیرید:

02163103315

02163103314

لازم به ذکر است برای سایر موضوعاتی که به موارد 11 گانه بالا مربوط نمی‌باشند، امکان نامه‌نگاری و دریافت پاسخ مستقیم از مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری وجود دارد.

صفحه اصلی
ورود