بهترین مدل کسب و کار برای دانش بنیان ها چیست؟

انتخاب مدل کسب و کار اولین قدم شروع مسیر حرفه ای شدن در تمام شرکت هاست. اما شرکت های دانش بنیان شرایط ویژه ای دارند به عنوان مثال در بسیاری از این شرکت ها، ایده ی اولیه در کشور برای اولین بار اجرا می شود، اکثر نیروی کار جوان هستند، کسب و کار مشابه کمتر وجود دارد و ... . یک شرکت دانش بنیان بدون بیزنس پلن یا حتی با یک بیزنس پلن نامناسب شبیه به نوزاد نارس است که پس از گذشت زمان، عیوب و اشکالات آن روشن تر شده و هر روز بنیان گذاران خود را بیش از پیش تحت فشار قرار می دهد. 

بنا بر این دلایل شرکت های دانش بنیان به مراتب بیش از دیگر شرکت ها به یک مدل کسب و کاری دقیق نیاز دارند. از این رو یکی از خدمات مشاوره کریدور فناوری تا بازار مشاوره در مورد انتخاب مدل کسب و کار است. مدل های مختلف کسب و کار برای شرکت های دانش بنیان وجود دارد. برای انتخاب بیزنس پلن باید به سوالات زیر به دقت پاسخ داده شود:

1)      محصول خود را برای چه کسانی تولید می کنید؟

2)      مخاطبان محصول یا خدمت شما چرا باید از شما خرید کنند؟

3)      مزیت رقابتی شما چیست؟

4)      ...

پس از پاسخ به این سوالات کارشناسان مربوطه با تحلیل دقیق نتایج، بهترین مدل کسب و کاری را برای شرکت شما انتخاب می کنند. برای مثال مدل کانواس (CANVAS) یکی از مدل های رایج کاری برای شرکت های دانش بنیان است. تا به حال کارگاه های آموزشی مختلفی با این موضوع در کریدور فناوری تا بازار برگزار شده و مشاوران این مرکز برای شرکت های مختلف مدل کسب و کار خاص خودشان را تعریف کرده اند. همچنین کریدور فناوری تا بازار در اجرا و پیاده سازی بیزنس پلن هم پشتیبان شرکت های دانش بنیان است.

 

 

متقاضیان استفاده از این خدمت، می توانند به سایت کریدور فناوری تا بازار www.tmsc.ir مراجعه کنند و در بخش ثبت نام متقاضی درخواست خود را ثبت و  از طریق شماره تماس های زیر سوالات خود را مطرح کنند:

021-63103213

021-63103216

 

 

نظرات

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha
اطلاعات خبر
تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
تعداد بازدید خبر ۵۰
تعداد رای : ۰