توسعه صادرات محصولات دانش­‌بنیان با همکاری رایزنان بازرگانی

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

در نشست مشترک رایزنان بازرگانی ایران و معاونت علمی مطرح شد:

توسعه صادرات محصولات دانش­‌بنیان با همکاری رایزنان بازرگانی

معاونت علمی و فناوری ریاست­ جمهوری در محل پارک فناوری پردیس روز گذشته میزبان رایزنان بازرگانی ایران بود تا در نشستی مشترک، راه‌کارهای لازم برای توسعه همکاری­‌ها و استفاده از توان رایزنان در توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این نشست، علی مرتضی بیرنگ، معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با معرفی معاونت علمی و فناوری رئیس­ جمهوری به بیان سیاست‌های این معاونت در حوزه توسعه صادرات محصولات دانش­‌بنیان و تبادل فناوری پرداخت.
همچنین، مهندس مهدی صفاری‌­نیا، رئیس پارک فناوری پردیس به بیان جزییاتی از جایزه مصطفی (ص) که جایزه عالی علم و فناوری است و هر دو سال یک‌بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود پرداخت و مهندس حمیدرضا امیری­‌نیا، رئیس نمایشگاه نیز مجمع تشکل‌های دانش­‌بنیان اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران را معرفی کرد.
در ادامه این نشست نیز افشین کلاهی، رئیس هیأت مدیره تشکل‌های دانش‌بنیان نیز در خصوص پتانسیل­‌های رایزنان بازرگانی ایران در توسعه صادرات محصولات دانش‌­بنیان توضیحاتی ارائه کرد و همچنین معرفی پتانسیل‌های رایزنان بازرگانی ایران در توسعه صادرات محصولات دانش‌­بنیان توسط عباس­قلی مدیرکل دفتر امور نمایندگی‌های سازمان توسعه تجارت صورت گرفت.
 همچنین در ادامه نشست استیری مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌­المللی، خالقیان مدیرکل ارتباطات و امور بین‌­الملل پارک فناوری پردیس، قاسمی، مدیر کریدور خدمات صادرات محصولات دانش­‌بنیان، طلائی رئیس اتحادیه صادرکنندگان نرم­‌افزار و سالاری، رئیس اتحادیه صنایع هوائی و فضائی، به معرفی برنامه‌­ها و اقدامات انجام شده در حوزه صادرات محصولات دانش‌­بنیان پرداختند.
این نشست با حضور 26 رایزن بازرگانی ایران مستقر در کشورهای ترکیه، روسیه، چین، آفریقای جنوبی، ایتالیا، کنیا، بلاروس، ارمنستان، آذربایجان، پاکستان، افغانستان، قزاقستان، عراق، ترکمنستان، عمان، تونس، ویتنام، امارات، تایلند و اندونزی برگزار شد. 
نشست مذکور با بازدید رایزنان بازرگانی از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه شرکت‌های عضور پارک فناوری پردیس، بوستان دانشمندان و یکی از شرکت‌های مستقر در پارک پایان یافت.

صفحه اصلی
ورود