حضور مدیران ۵ شرکت دانش‌بنیان در همایش تجاری ایران و پاکستان

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه به همراه یک هیات 30 نفره از بخش‌های مختلف بازرگانی و اقتصادی کشورمان، شامگاه یکشنبه سفر سه‌روزه به پاکستان را آغاز کرد. تلاش برای تسهیل و ایجاد زمینه‌های لازم در راستای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دوجانبه، به‌ویژه بخش‌های خصوصی دو کشور از اهداف این سفر عنوان شده است.

 

filereader.php?p1=main_2838023a778dfaecd

 

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایران در خصوص افزایش همه‌جانبه مناسبات با این کشور همسایه از جمله روابط تجاری و اقتصادی ، با تمام توان وارد عرصه شده است و در انتظار پاسخ مثبت دوستان پاکستانی است. او در مورد مناسبات اقتصادی و تجاری ایران و پاکستان نیز گفت: با توجه به هدف‌گذاری مقامات عالی دو کشور در سال 2016 برای رساندن مبادلات بازرگانی دوجانبه تا سقف 5 میلیارد دلار طی پنج سال، باید تلاش‌های مضاعفی برای دستیابی به این راهبرد از سوی دو طرف صورت گیرد.

پس از پایان صحبت‌های دکتر ظریف و محمد آصف، مذاکرات دوجانبه بین فعالان اقتصادی ایران و پاکستان در زمینه‌های فراورده‌های پتروشیمی، مواد شیمیایی، مواد شوینده و بهداشتی، محصولات کشاورزی، امور نمایشگاهی، دارو و مکمل‌های غذایی برگزار شد.

 

filereader.php?p1=main_d72d187df41e10ea7

 

در این میان و در راستای زمینه‌سازی بهبود شرایط اقتصادی کشور از طریق صادرات محصولات فناورانه، با حمایت و برنامه‌ریزی «کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری»، ۵ شرکت دانش‌بنیان برتر، هیأت عالی‌رتبه‌ی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران را همراهی نمودند؛ شرکت‌های دانش‌بنیان: فناوران نانومقیاس (تجهیزات آزمایشگاهی نانویی)، آوان طب (تجهیزات پزشکی)، بهیار صنعت سپاهان (تجهیزات پزشکی)، آریا پلیمر پیشگام (فناوری نانو)، و نفت و گاز سرو (تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی)

 

filereader.php?p1=main_faeac4e1eef307c2a

صفحه اصلی
ورود