بزرگترین رویداد صادراتی کشور، در تهران آغاز شد:

نمایشگاه ایران اکسپو2023

به گزارش کریدور فناوری تا بازار امروز 17 اردیبهشت ماه پنجمین دوره نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران افتتاح شد. مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایران اکسپو2023 با حضور رئیس جمهور محترم حجت الاسلام رئیسی ساعت 9 صبح امروز در سالن اجاس سران برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه IRAN EXPO2023 چه گذشت؟

در مراسم افتتاحیه ابتدا جناب آقای علیرضا پیمان پاک معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ضمن خیر مقدم به مهمانان به عنوان اولین سخنران این مراسم گفت: امروز پنجمین دوره نمایشگاه توانمندی های صادراتی را با 600 نشست تخصصی B2B بین شرکت های ایرانی و تجار بین المللی از 70 کشور دنیا برگزار می کنیم. بیش از 1200 مقام، تاجر و فعال اقتصادی از این نمایشگاه بازدید می کنند. وی در ادامه افزود: پیش بینی ما عقد قرارداد و امضای تفاهم نامه به ارزش بیش از 2میلیارد دلار است و امید داریم این نمایشگاه باب جدیدی از توسعه تعاملات جمهوری اسلامی ایران با اقصی نقاط دنیا باز کند.

سپس جنای آقای سید مهدی نیازی سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت با مهمانان بزرگترین نمایشگاه توانمندی صادراتی صحبت کرد و گفت: یکی از سیاست های مهم و کلان کشور در حوزه سیاست و اقتصاد، توسعه روابط تجاری با کشورهای دوست و همسایه است. تمام پتانسیل های سرزمینی، جغرافیایی، صنعتی، معدنی و … برای نمایشگاه اکسپو2023 در همین راستا فراهم شده است. وی اظهار امیدواری کرد که نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران نقطه ی شروع تحول روابط تجاری ایران با دیگر کشورها باشد.

در نهایت رئیس جمهور محترم برای مهمانان سخنرانی کرد. جناب آقای رئیسی گفت: پیش از این اقتصاد ایران وابسته به نفت بود و حقیقتا هم ایران یکی از بزرگترین صادرکنندکان نفت و گاز بود. صادرات غیرنفتی مورد غفلت واقع می شد ولی برنامه ی آینده ی کشور ارتقای سطح روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای دیگر است. گام اول دستیابی به این هدف شناخت ظرفیت های داخلی و همچنین آگاهی شرکت های ایرانی از پتانسیل های حضور در بازارهای بین المللی است.

چرا ایران اکسپو 2023 مهم است؟

ایران اکسپو2023 المپیک شرکت های صادراتی ایرانی برای حضور در اکسپو جهانی است و شرکت های ایرانی پس از حضور در این نمایشگاه برای اکسپو جهانی که در ژاپن برگزار می شود، آماده می شوند. از این رو ای نمایشگاه دارای جایگاه استراتژیک در توسعه ی بازار بین المللی شرکت ها دارد. شرکت های حاضر در این نمایشگاه با ارائه آخرین محصولات، خدمات و دستاوردهای خود، با تجار بین المللی از 80کشور دنیا به مذاکره می پردازند.

این مذاکرات و جلسات B2B جزء مهم ترین فعالیت های نمایشگاه ایران اکسپو2023 است. عقد قرارداد و تفاهم نامه نتیجه ی ملموس این جلسات است. ولی یکی دیگر از مواهب برگزاری B2B ها مربوط به گسترش، توسعه روابط و تعاملات شرکت ها با واردکنندگان دیگر در هر حوزه صنعتی است.

کریدور فناوری تا بازار تجربه ی برگزاری جلسات B2B موفق در دیگر نمایشگاه های داخلی و خارجی را دارد. همچنین کریدور با شبکه ی دفاتر صادراتی خود در 6کشور دنیا، برنامه ی خوبی برای شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه تدوین کرده است. برای اطلاع از جزئیات برنامه جلسات B2B کریدور صادرات در ایران اکسپو اینجا را بخوانید.

صفحه اصلی
ورود