تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان با ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی سرعت می‎گیرد

به گزارش مرکز ارتباطات واطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛سید محمد صاحبکار خراسانی رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان مشاوره فنی را یکی از نیازهای اصلی و ضروری شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت:کسب دانش فنی و بهره‌مندی از تجارب صنعتی حرفه ای در جهت رشد و تعالی کیفی و فنی شرکت‌های دانش بنیان ازالزامات این شرکت‌ها است.

صاحبکار به مزایای ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی محصولات به شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت:استفاده از تجارب حرفه‌ای و دانش فنی خبرگان صنعت جهت رفع مشکلات فنی و بهینه سازی،صرفه‌جویی در هزینه‌های عملیاتی،سعی خطا و تحقیق و توسعه در مسیر تجاری‌سازی همچنین توسعه فناوری از جمله مزایای بهره‌مندی از خدمات مشاوره توسعه فنی است.

عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری عنوان کرد:درخواست‌های مکرر شرکت‌های دانش‌بنیان پیرامون معرفی مشاوران آگاه و توانمند،ضرورت ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی را بیشتر می‌کند.

رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان گفت:با توجه به هزینه‌های بالای استفاده از مشاوران صنعتی خصوصی،چه بسا بسیاری از شرکت‌های نوپا به دلیل کمبود بودجه از این امتیاز ارزشمند بازمانده و فرآیند رشدشان به تعویق افتاده و درگیر هزینه‌های جانبی بسیار بیشتری می‌شوند به همین منظور مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان اقدام به ارائه مشاوره های توسعه فنی محصولات به صورت رایگان کرده است.

وی افزود: شرکت‌های نوپایی که امکانات،تیم تحقیق و توسعه حرفه ای،زیرساخت های تحقیقاتی و آزمایشگاهی لازم را ندارند می‌توانند از دانش متخصصانی که پیشتر این مراحل را گذرانده اند و چالش‌های صنعتی پیش رو را تجربه کرده اند، به صورت رایگان استفاده کنند و از تجارب صنعتی مختلف در حوزه های فعالیت مشابه بهره‌مند شوند.

صاحبکار گفت:در حال حاضر ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی محصولات در سه حوزه تجهیزات نفت،گاز و پتروشیمی،فناوری اطلاعات و ارتباطات و مواد شیمیایی و پلیمری به صورت رایگان به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می شود اما به زودی این خدمات مشاوره در سایر حوزه های تخصصی فنی نیز ارائه می‌شود.

عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری درباره نحوه ارائه درخواست و استفاده از این خدمات گفت:شرکت‌ها می توانند برای استفاده از خدمات مشاوره توسعه فنی محصولات در سامانه bizservices.ir درخواست خود را ثبت کنند.

صفحه اصلی
ورود