افتتاح نمایشگاه مدیکال هند2023 با حضور 6 شرکت ایرانی

سی و چهارمین دوره نمایشگاه MedicalDevice در حوزه تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، امروز 15 مهرماه 1402 در دهلی نو-هند افتتاح شد. در این دوره از نمایشگاه بیش از 330 شرکت اروپایی و آسیایی حضور دارند. پیش بینی می شود 30000 نفر از اقصی نقاط جهان از آخرین دستاوردهای این شرکت ها بازدید کنند.

نمایشگاه مدیکال هند

نمایشگاه مدیکال هند یکی از بزرگترین و معتبرترین نمایشگاه های تجهیزات پزشکی در سطح جهان است. بازیگران اصلی و مطرح دنیا که در حوزه تجهیزات پزشکی و بیمارستانی فعال هستند در این نمایشگاه شرکت می کنند. علت استقبال بی نظیر شرکت ها از نمایشگاه مدیکال هند، بازار آماده و اشباع نشدنی این کشور در بازه ی زمانی کنونی است. هند امروز دوره ی گذار به مدرنیته را در حوزه بهداشت طی می کند و با توجه به جمعیت زیاد و آگاهی روزافزون مردم نسبت به حفظ سلامتی و بهداشت، یک بازار خوب برای فروش تجهیزات پزشکی و بیمارستانی به شمار می رود. جهت اطلاع از وضعیت بازار تجهیزات پزشکی هند می توانید اینجا را بخوانید.

نمایشگاه تجهیزات پزشکی هند در سی و چهارمین دوره ی خود، میزبان محصولات و دستاوردهای شرکت های مختلف در حوزه های تخصصی تجهیزات پزشکی، تجهیزات و خدمات بیمارستانی و کلینیکی از بیش از 20 کشور جهان است. امروز کشورهایی مثل آمریکا، سنگاپور و فرانسه بیشترین صادرات تجهیزات پزشکی و بیمارستانی را به هند دارند. شرکت های مختلف از این کشورها با صادرات و یا حضور در شهرک های صنعتی هند در ایالات هاریانا، دهلی، گجورات، تامیلنادو و کارناتاکا در حال استفاده از این ظرفیت عظیم و ارزآوری برای کشورهای خود هستند. با توجه به پتانسیل خوب بازار این کشور، شرکت های ایرانی نیز می توانند با پشتیبانی مرکز تجاری ایران-هند بازار محصولات خود را در این کشور هدف قرار داده و پیشرفت کنند.

حجم 194 میلیاردی صنعت مراقبت های بهداشتی در هند و همچنین اقتصاد بزرگ این کشور با 2.78 تریلیون دلار، انگیزه ی خوبی برای ورود به این بازار است. ولی داستان ورود به این بازار جایی برای شرکت ها جذاب تر می شود که بدانند بیش از 70% تجهیزات پزشکی این کشور وارداتی است. باتوجه به اینکه تمام محصولات حوزه تجهیزات پزشکی کشورمان دارای استانداردهای بین المللی است، شرکت های ایرانی می توانند با بازاریابی درست، جایگاه خود را در این کشور تعیین و تثبیت کنند.

حضور شرکت های ایرانی

باتوجه به پتانسیل موجود برای ورود به بازار مدیکال هند، مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری اقدام به برگزاری پاویون برای شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه می کند. در سال جاری نیز این پاویون قدرتمندتر از همیشه و با حضور 6 شرکت ایرانی و همزمان با افتتاح نمایشگاه شروع به کار کرده است. شرکت های ایرانی در این نمایشگاه آخرین دستاوردها و محصولات خود را به نمایش می گذارند.

همچنین این شرکت ها با بیش از 1000 مالک بیمارستان و تصمیم گیرندگان برتر مدیکال در هند آشنا می شوند. فروشندگان، توزیع کنندگان و تعیین کنندگان قیمت محصولات و تجهیزات مدیکال در هند در این نمایشگاه حضور دارند. برندسازی و تبلیغ نام شرکت یکی دیگر از فرصت های حضور در نمایشگاه مدیکال هند برای شرکت ها است.

بعلاوه شرکت ها می توانند رقبای خود در این بازار را شناسایی کنند و افراد و محصولات آنها را از نزدیک ملاحظه کنند. دریافت نمایندگی در هند، ایجاد خط تولید در این کشور، ارسال نمونه محصول و شروع مذاکرات فروش از دیگر فعالیت های شرکت های حاضر در نمایشگاه است.

جلسات B2B پیش از برگزاری نمایشگاه

مرکز تجاری ایران-هند به عنوان مجری برگزاری پاویون شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه مدیکال هند، پیش از برگزاری نمایشگاه اقدام به برگزاری جلسات B2B متعدد برای شرکت ها ایرانی کرد. این مرکز پیش از این با مطالعه ی بازار هند، دریافت اطلاعات به روز از شریک بومی خود در هند و مذاکرات مختلف با مشتریان مختلف، سعی در برگزاری جلسات B2B باکیفیت در حاشیه ی برگزاری پاویون کرده است. تاکنون حدود 42 جلسه مذاکره B2B با 25 شرکت هندی، برای شرکت های دانش بنیان ایرانی برگزار شده است.

مرکز تجاری ایران-هند

مرکز تجاری ایران-هند با نشانی اینترنتی iranhend.com، یکی از دفاتر صادراتی کریدور فناوری تا بازار است که در مسیر توسعه صادرات به هندوستان برای شرکت‌های دانش بنیان فعالیت می‌کند. این مرکز با ارائه خدمات مختلف صادراتی از ثبت پتنت در هند تا خدمات لجستیک، ارسال نمونه محصول، بازاریابی و … مسیر صادرات به هند را تسهیل می کند. جهت ارتباط با این مرکز با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

02163103361

93543685220

اخبار روزهای آتی نمایشگاه را از همین صفحه دنبال کنید.